Poznajcie nas!

Ewa Martynkien

Z wykształcenia germanistka, ale także pedagog, scenarzystka, reżyserka, pisarka dla dzieci oraz tutor i coach rodzinny. Wszystkie profesje zrodziły się z pasji, otwartości, zamiłowania do nauki i poznawania nowych rzeczy, ze wzlotów,  upadków i zaczynania raz jeszcze. 

Przygodę z pisaniem zaczynała jako scenarzystka związana z kanałem dziecięcym MiniMini+ oraz TeleTOON+. Obecnie pisze  historie dla młodszych dzieci oraz powieści dla nieco starszych czytelników. W twórczości pisarskiej interesują ją emocje, jakie wywołują trudne wydarzenia, nieobce w dzieciństwie nam wszystkim. 

Prywatnie uwielbia zwierzęta. W domu ma dwa psy Hope i Ronję oraz koty Gucia i Jeżynę. Biega, jeździ na rowerze, czyta pasjami książki o rzekach, lasach, zwierzach i architekturze. A w wolnym czasie z zapałem uprawia „nicnierobienie”. 

Katarzyna Walczak

  • uczy języka angielskiego
  • prowadzi zajęcia online

Uczę angielskiego od zawsze. Zaczęło się oczywiście od korepetycji na studiach, wtedy też podjęłam pierwszą pracę jako nauczycielka w szkole podstawowej. Już wtedy wiedziałam, że nie odpowiada mi sposób, w jaki pracuje większość nauczycieli, których obserwowałam; wszechobecna nuda, sztampa i przede wszystkim podejście do drugiego (małego) człowieka spowodowały, że szkołę zostawiłam dość szybko.

Wkrótce podjęłam kilkuletnią współpracę ze szkolą językową; w tym czasie spotykałam się z przeróżnymi uczniami i ich potrzebami, od dzieciaczków i nastolatków przez szefowe i szefów działów w dużych firmach, po duże grupy żołnierzy biorących udział w intensywnych kursach angielskiego przed misjami w Afganistanie czy Iraku. Z niektórymi z ówczesnych uczniów mam kontakt do dziś

Przeprowadziłam się. Zmieniłam miasto zamieszkania i podjęłam pracę administracyjną na uczelni wyższej, jednak nawet wtedy równolegle – w weekendy – cały czas byłam lektorką angielskiego w innej szkole wyższej. Pracowałam również w szkołach językowych, dopóki nie podjęłam decyzji o zostawieniu etatu i zaangażowaniu się w obszar, który od zawsze był ze mną, a który doskonale łączy moją pasję uczenia, szkolenia i przekazywania wiedzy z potrzebą zmiany paradygmatu obowiązującego (wciąż, niestety) w edukacji: w edukację alternatywną, na której to ścieżce jestem do dziś.

Obecnie prowadzę alternatywną szkołę podstawową Galileo oraz Fundację Swoją Drogą, a w ePicentrum zapraszam Was na zajęcia angielskiego, na których Ponglish czy Spanglish jest ok 😉 Język to narzędzie służące do porozumiewania się, więc najważniejsza jest komunikacja i kontakt z drugą osobą, choć jeżeli potrzebujesz uporządkować sobie gramatykę, wzbogacić słownictwo lub przygotować się do konkretnego egzaminu czy matury to zapraszam równie gorąco. Moją ukochaną grupą wiekową jest nastoletniość i dorosłość 😉 Wszystkie zajęcia prowadzę online, w trzyosobowych minigrupach. Jest komfortowo i sprzyjająco 😊 Serdecznie zapraszam!

Taisiia Khramova

Uważa, że najlepszą opcją spędzania czasu jest zostanie w domu i czytanie przez cały wieczór. Jak nie możecie jej nigdzie znaleźć, wystarczy tylko powiedzieć coś o książkach, a na pewno szybko się znajdzie i dołączy do rozmowy.

Zawsze siedzi wśród podręczników, filmów dokumentalnych, wycieczek do muzeum i kolejnych, kolejnych kursów i zajęć, żeby tylko uczyć się czegoś nowego. Płynnie posługuje się trzema językami obcymi (angielski, polski, japoński) i nie zamierza na tym skończyć, bo jej marzeniem z dzieciństwa jest znać ich siedem.

Uważa, że nie ma sensu mieć jednego hobby, więc ma ich dużo. Wśród nich są np. nauka języków, rysowanie, śpiew, siłownia, pisanie wierszy, kino, kultura i sztuka.

W Galileo najwięcej czasu spędza z Młodszakami i na kółku kultury japońskiej z Ewą, pracuje też nad uruchomieniem kursu języka japońskiego.

W życiu prywatnym jest po prostu córką wspaniałych rodziców, i „starszą siostrą” dwóch przesympatycznych jamniczków. Jak wszyscy w Galileo – uwielbia zwierzaki

Karolina Witczak

  • uczy matematyki
  • prowadzi zajęcia online

Gdy wchodzicie na zajęcia, macie pewność, że przywitam Was z uśmiechem, a nad każdym problemem pochylę się z uwagą i poszukam rozwiązania. Jeśli nudzą Was zadania z podręczników lub potrzebujecie chwili przerwy, zaproponuję Wam grę, skorzystanie z ulubionej aplikacji albo łamigłówkę. Wtedy nie dość, że odsapniecie, aby z nową energią kontynuować zgłębiany temat to jeszcze z pewnością wciągniecie się w tworzenie łamigłówek i gier….
Od kilku lat z powodzeniem przygotowuję maturzystów do “egzaminu dojrzałości”.

Irmina Deręgowska – Białek

Irmina jest pedagożką z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Ukończyła studia na kierunkach: poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna, terapia zajęciowa, zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna oraz liczne kursy i szkolenia m. in.: Trening Umiejętności Społecznych, elementy integracji sensorycznej w pracy nauczyciela, Sensoplastyka®, Ergoterapia i terapia ręki, elementy metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne; zdobytą wiedzę aktywnie wykorzystuje podczas prowadzonych zajęć. W swojej pracy stosuje różne metody i techniki podążając za potrzebami dzieci.  Ważne jest dla niej budowanie relacji i wspieranie sfery emocjonalnej, a także rozwój kompetencji emocjonalno – społecznych podopiecznych.

Jest osobą spontaniczną, pogodną i pełną energii. Zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym stawia na nieszablonowe podejście, kreatywność oraz dobrą zabawę.

W czasie wolnym przemierza okoliczne lasy ze swoimi trzema psiakami, uczestniczy w warsztatach tropienia użytkowego oraz wykrywania zapachu, a także podróżuje z przyczepą po Polsce i Europie.

W ePicentrum zajmuje się koordynowaniem prac zespołu oraz prowadzi warsztaty.