Gry matematyczne

Specjalizujemy się w grach matematycznych:
• gramy w grupach od 4 do 10 osób
• obserwujemy i rozwijamy myślenie matematyczne dzieci w wieku od 6 do 10 lat

Gry planszowe i karciane to sprawdzony przez nas sposób na zachęcenie do nauki najmłodszych uczniów. Przy okazji zajęć bazujących na grach matematycznych wykorzystujemy opracowane przez nas samych, autorskie gry planszowe, karciane i ruchowe, a także te gotowe pozycje, które zostały przez nas wypróbowane. Do naszych ulubionych należą „Superfarmer”, „Matematyczne rozgrywki”, „Mnożę i dzielę” wydawnictwa Annał, „Supermatematyk”, „Pamięć 3D” i wiele innych propozycji wydawnictw Alexander i Granna.

Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy pomysł na zajęcia z dziećmi jest trafiony, jest ewaluacja przez samych uczestników zabawy. Jeśli przy okazji kolejnego spotkania młodzi ludzie spytają, czy mogą kontynuować grę z poprzedniego razu, to znaczy, że jest ona dla nich interesująca. Ba, nie raz zdarza się, że dzieciaki proponują własne zasady usprawniające rozgrywkę.

Podczas rozgrywek w ePicentrum rozwijamy talenty matematyczne. Mamy wtedy świetną okazję do monitorowania rozwoju myślenia matematycznego u najmłodszych. Tymi obserwacjami dzielimy się z rodzicami: są oni przez nas informowani o mocnych stronach dzieci oraz o ewentualnych problemach na tym polu. Mogą się temu przyjrzeć i podjąć decyzję o korygowaniu takich trudności. Dyskalkulia jest dziś realnym problemem, ale w ePicentrum na szczęście potrafimy się z nim mierzyć. 

Podczas rozgrywek uczymy się wspólnie przestrzegania zasad. Niektórym przychodzi to naturalnie, ale spotykamy również wielu uczestników, którzy mają ogromny problem z zaakceptowaniem przegranej lub czekaniem na swoją kolej podczas tury. U nas nikt nie musi się wstydzić tego, że irytuje go przegrana. Słuchamy siebie nawzajem. Grupa wraz z opiekunami to malutka społeczność, w której można czuć się bezpiecznie. Uczymy się wszyscy, że przegrana to też nauka i radzimy sobie wspólnie z napięciami, które jej towarzyszą.

Po spotkaniach z dziećmi proponujemy rodzicom domowe rozgrywki.
Zachęcamy do wspólnego spędzania czasu w ten sposób, jest to bowiem jedna z najlepszych form wspólnej nauki i zabawy, a także zacieśniania więzi.
Dużym plusem wymienionych tu gier jest ich cena, możliwość modyfikacji zasad i dostosowywania kart i plansz do aktualnych potrzeb. Dlatego każda rodzina może mieć swoje własne, unikalne gry z własnymi, wewnętrznie ustalonymi zasadami.

Zachęcamy do kontaktu z Marleną: biuro@epicentrum.edu.pl

Facebook