Grywalizacja

Grywalizacja

Ideą grywalizacji (z angielskiego gamification) jest motywowanie oraz aktywizowanie ludzi do działania, poprzez wykorzystanie mechanizmów znanych powszechnie z gier (nie tylko komputerowych), takich jak punkty, tabele wyników, rankingi, poziomy zaawansowania, bonusy i wiele innych. Mechanizmy te sprawiają, że zaczynamy postrzegać swoje zadania w świecie rzeczywistym jako wyzwania stawiane przed bohaterem gry. Taka gra, w której świadomie bierzemy udział, pozwala nam postrzegać pewne czynności nie jako przykry obowiązek czy pracę, a raczej jak zabawę, misję, grę – na dodatek prowadzącą do zwycięstwa.

Zajęcia odbywają się w grupie, ale uczestnicy podejmują indywidualne decyzje i działania. Mogą rozwijać swoją postać w wielu kierunkach i sami decydują o tym, które doświadczenia przeprowadzą, w jakie gry zagrają czy jaką wiedzę posiądą aby rozwinąć się w kierunku eksperckim. Podczas grania dzieci uczą się również współdziałania w grupie i przestrzegania zasad ustalonych w danej społeczności.

Uważamy, że miłość do nauki, w tym do nauk ścisłych, można dzieciom zaszczepić przez zafascynowanie tematem, pokazanie do czego wykorzystujemy wiedzę, którą zdobywamy. Kluczem jest tutaj przykucie uwagi za pomocą aktywności dającej radość oraz asysta dorosłego, który jest autentycznie, dziecięco zainteresowany naukami ścisłymi. Nie wierzymy w to, że przeprowadzanie eksperymentów jest zarezerwowane tylko dla młodzieży od klasy VII począwszy. Sami uczniowie edukacji wczesnoszkolnej w Galileo (link) twierdzą, że to dyskryminacja. Podzielamy ich opinię i dlatego z nami każdy może uczyć się chemii, nawet przedszkolak.

Zapraszamy dzieci od najmłodszych lat. Jedynym warunkiem jest umiejętność samodzielnego czytania chociaż krótkich tekstów.

Zapraszamy na zgrywalizowaną chemię. 
• grupy od 4 do 10 osób
• obserwacja i rozwijanie myślenia naukowego dzieci w wieku od 6 do 12 lat
• czas trwania jednej rozgrywki: 90 min
• koszt: 75zł /zajęcia

Specjalizujemy się również w grach matematycznych:
• grupy od 4 do 10 osób
• obserwacja i rozwijanie myślenia matematycznego dzieci w wieku od 7 do 10 lat
• czas trwania jednej rozgrywki: 90 min
• koszt: 75zł / zajęcia

 

Facebook